Intranet      
NUOTEKŲ TVARKYMAS KAIMO VIETOVĖSE – BANDOMIEJI PROJEKTAIBALTIJOS JŪROS REGIONE NUOTEKŲ TVARKYMAS KAIMO VIETOVĖSE Projekto tikslas - rekonstruoti Leitgirių kaime, Juknaičių seniūnijoje, esamus buitinių nuotekų valymo įrenginius, kurių dėka būtų sumažintas azoto ir fosforo kiekis nuotekose, būtų mažiau teršiama gamta ir mažesnis taršos patekimas į Baltijos jūrą. Šių valymo įrenginių nuotekos patenka į Leitgiriuose esančią Leitės upę, kuri įteka į Nemuno atšaką, suteka į Kuršių marias ir taip patenka į Baltijos jūrą. Informacinė priemonė Introduction Video About Information Tool Wastewater Guidelines NUOTEKŲ TVARKYMAS KAIMO VIETOVĖSE – BANDOMIEJI PROJEKTAI BALTIJOS JŪROS REGIONE

Švaresnis vanduo

mūsų kaime
Bandomieji projektai kaimuose
Projekto Kaimo nuotekos metu pasirinktuose kaimuose  ar kituose objektuose penkiose šalyse bus įgyvendinti nuotekų valymo sprendimai, siekiant išsiaiškinti, koks yra ekonomiškai efektyviausias būdas valyti nuotekas retai apgyvendintose kaimo teritorijose.
Read more
Mokslinių tyrimų institutai
Projektas Kaimo nuotekos apjungia 10 mokslinių tyrimų institutų ir mokymo centrų 5 šalyse, siekiant ieškoti efektyviausių technologinių sprendimų nuotekų tvarkymui kaimo teritorijose.
Ežerai, upės ir Baltijos jūra
Vandens telkinių kokybė priklauso nuo mūsų išleidžiamų nuotekų. Geresnės nuotekų valymo sistemos sumažina azoto ir fosforo emisijas į paviršinius vandenis ir padeda tiesiogiai kontroliuoti vandens telkinių eutrofikaciją. Dirbkime kartu, kad mūsų upeliuose, upėse ir Baltijos jūroje būtų švaresnis vanduo.

NUOTEKŲ TVARKYMAS KAIMO VIETOVĖSE – BANDOMIEJI PROJEKTAIBALTIJOS JŪROS REGIONE

Projekto tikslas - rekonstruoti Leitgirių kaime, Juknaičių seniūnijoje, esamus
buitinių nuotekų valymo įrenginius, kurių dėka būtų sumažintas azoto ir fosforo
kiekis nuotekose, būtų mažiau teršiama gamta ir mažesnis taršos patekimas į
Baltijos jūrą. Šių valymo įrenginių nuotekos patenka į Leitgiriuose esančią Leitės
upę, kuri įteka į Nemuno atšaką, suteka į Kuršių marias ir taip patenka į Baltijos
jūrą.

Finansuojama iš Interreg Baltijos jūros regiono 2014-2020 metų Europos Sąjungos teritorinio bendradarbiavimo tikslo programos lėšomis

 

Projekto tyrimai ir siūlomos įžvalgos:

   

Kaimo gyventojai ir namų savininkai retai apgyvendintose vietovėse
"VillageWaters" padeda namų savininkams rasti efektyvią nuotekų valymo įrangą ir ilgainiui sutaupyti.

     

Savivaldybės
Vietos savivaldybės aplinkosaugos institucijos informuoja ir konsultuoja būstų savininkus renkantis geriausius nuotekų valymo sprendimus.

      

Aplinkosaugos moksliniai tyrimai
Projekto metu yra vertinamas išmetamų teršalų poveikis požeminio vandens kokybei ir paviršinio vandens eutrofikacijai bei klimato kaitos poveikiui.

     

Aplinkosaugos srityje dirbantys politikos formuotojai
Projektas pateikia įžvalgas apie tai kaip laikytis Europos sąjungos vandens pagrindų ir atliekų direktyvų.

 

VillageWaters projektas
VillageWaters projektas siūlo patį efektyviausią atliekų tvarkymo sprendimą atskiriems būstams, kurie naudoja savarankiško vandens valymo sistemas.

Pagalba būstų savininkams
VillageWaters projektas padeda aplinkos apsauga besirūpinančioms šeimoms ir būstų savininkams, kurie gyvena pavieniuose būstuose, kurių prijungimas prie bendros nuotekų tvarkymo sistemos yra neįmanomas dėl per didelių atstumų.

Projekto rezultatai
Projektu metu yra liginama potencialiai geriausia nuotekų tvarkymo sistema, kuri yra grindžiama ekonominiu, socialiniu ir aplinkosauginiu aspektais. Surinkti duomenys yra skelbiami visuomenės informavimo priemonėse.

Kontaktai
SYKLI Suomijos Aplinkosaugos mokykla
PL 72, 11101 Riihimaki, Suomija
Jari Heiskanen (Vyriausiasis žiniatinklio valdytojas)
Tel. +358 50 375 2657

Web Design and CMS by

NUOTEKŲ TVARKYMAS KAIMO VIETOVĖSE

NUOTEKŲ TVARKYMAS KAIMO VIETOVĖSE

Finansuojama iš Interreg Baltijos jūros regiono 2014-2020 metų Europos Sąjungos teritorinio bendradarbiavimo tikslo programos lėšomis Projekto tyrimai ir siūlomos įžvalgos: Kaimo gyventojai ir namų savininkai retai apgyvendintose vietovėse "VillageWaters" padeda namų savininkams rasti efektyvią nuotekų valymo įrangą ir ilgainiui sutaupyti Savivaldybės Vietos savivaldybės aplinkosaugos institucijos informuoja ir konsultuoja būstų savininkus renkantis geriausius nuotekų valymo sprendimus Projekto tikslas - rekonstruoti Leitgirių kaime, Juknaičių seniūnijoje, esamusbuitinių nuotekų valymo įrenginius, kurių dėka būtų sumažintas azoto ir fosforokiekis nuotekose, būtų mažiau teršiama gamta ir mažesnis taršos patekimas įBaltijos jūrą. Šių valymo įrenginių nuotekos patenka į Leitgiriuose esančią Leitėsupę, kuri įteka į Nemuno atšaką, suteka į Kuršių marias ir taip patenka į Baltijosjūrą.

NUOTEKŲ TVARKYMAS KAIMO VIETOVĖSE – BANDOMIEJI PROJEKTAI BALTIJOS JŪROS REGIONE

www.villagewaters.eu © 2016-2019 VillageWaters Projektas »